Svadobné fotografie

SVADOBNÉ GALÉRIE

 

 

 

 

 

 

 


Svadobný fotograf a kameraman

Svadobné fotografie či videá, to je letmé zachytenie tých najcennejších svadobných chvíľ a okamihov, na ktoré budete spomínať po zvyšok svojho života. Či už sa jedná o nervózne prípravy, slávnostný svadobný obrad, pri ktorom si poviete svoje „áno“ či samotná oslava svadby s tými, ktorí vám sú najbližšie … všetky tieto chvíle by vám mal svadobný fotograf zachytiť. Preferujeme reportážne fotografický štýl, kde svadobný fotograf svadbu pokiaľ možno čo najmenej ovplyvňuje a hľadá zaujímavé fotografie bez zásahov do deja. Aby výsledné svadobné fotografie či videá bola rovnako prirodzené, ako samotná svadba, je pre nás absolútnou prioritou uvoľnená atmosféra, kedy sa všetci fotografovaním skôr bavíme.

Občas sa nás pýtate, ktorý rozsah fotografovania zvoliť, aby ste mali na fotografiách to najdôležitejšie zo svadby. Väčšinou Vám potom odporúčame zvoliť 8 hodinové či dlhšie fotografovanie. Počas Vášho svadobného dňa vznikne totiž toľko jedinečných okamihov ktoré svadobný fotograf môže zachytiť, že sa v posledných rokoch stala prítomnosť fotografa takmer po celý svadobný deň bežným štandardom.

Pre svadobné fotografovanie kombinujeme aranžované svadobné fotky s námetmi tak trochu menej konzervatívnymi a odľahčenými, podľa spontánnych nápadov fotografa či svadobčanov, nálady a možností, vždy ale po dohovore.

Fotografovanie aj natáčanie svadieb nás baví a snažíme sa, aby to bolo na svadbách poznať. Na druhú stranu však úplne rešpektujeme svadobné program, ktorému sa plne podriaďujeme. Výsledné fotografie či film by mali byť predovšetkým prirodzené, originálne a živé, aby ste sa k nim vždy radi vracali.

Aj napriek tomu sa snažíme každú svadbu dohovoriť priamo na mieru podľa priania snúbencov. Radi by sme však zdôraznili, že každá svadba je unikátna a svojim spôsobom neopakovateľná udalosť, konečná podoba fotografovanie či natáčanie vašej svadby teda môže byť úplne odlišná. Vždy záleží na našej dohode.

Svadby fotografujeme v rámci celého slovenska ale aj v zahraničí.

Detaily na svadbe

Fotografovanie svadobných detailov je základná súčasť našej svadobné reportáže. Snažíme sa zachytiť každý zaujímavý detail či vec, ktorá by pre vás mohla mať na fotografii hodnotu a radi by ste ju mali zachytenú. Ak to je možné, hľadáme nevšedné prostredie kam môžeme jednotlivé veci zasadiť tak aby výsledná fotka bola čo najzaujímavejšie.

Svadobné momenty

Fotografovanie svadby je vlastne reportáž z vášho svadobného dňa. Vznikajú pri nej desiatky neopakovateľných a zaujímavých momentov a úlohou svadobného fotografa je včas ich rozpoznať a zachytiť. Práve tieto momenty potom urobia fotografie z vášho svadobného dňa o to zaujímavejšie. Ak nás o to vy sami nepožiadate, neovplyvňujeme dej svadby tak „ako by mal byť“ ale nechávame ho plynúť taký aký bol. Pretože len tak bude Vaša svadba naozaj o Vás.

Svadobné prípravy

Radi začíname fotografovanie svadby práve pri prípravách. Je nielen čas na veľa zaujímavých záberov z priebehu príprav a atmosféry ktorá celú svadbu sprevádza, ale tiež si vy sami ľahšie zvyknete na prítomnosť fotografa vo vašej blízkosti. Vznikajú potom uvoľnené, prirodzené fotografie, presne také aké by svadobné fotky mali byť. Snažíme sa vždy zachytiť nielen veľa svadobných detailov či jednotlivé fázy príprav nevesty, ale aj prostredie kde všetko prebieha, ľudí okolo, jednoducho atmosféru toho dňa.

Svadobný obrad

Svadobný obrad je asi najvypätejších časť celého svadobného dňa. Ako pre vás, ako nevestu a ženícha či vašich rodičov a hostí, ale aj pre nás, ako fotografov. Žiadny okamih svadobného obradu sa neopakuje, musíme predvídať a byť stále pripravení na čokoľvek čo sa stane. Aj počas obradu sa snažíme vytvoriť nevšedné zaujímavé fotky, ale vždy s dôrazom na to, aby sme žiadny z dôležitých momentov obradu neprepásli a tiež obrad zbytočne nenarúšali.

Svadobné portréty

Fotografovanie svadobných portrétov je pre niektorých z vás „tých, čo sa neradi fotia“ jedna z najmenej zaujímavých častí dňa. Pre iné naopak tá najatraktívnejšie. Chceli by sme vám ale povedať, že nie je prečo sa fotenia obávať. Máme radi prirodzené fotky, zasadené do prostredia kde sa fotografovanie odohráva a určite vás nebudeme nútiť do nepohodlných, naaranžovaných póz, kedy vznikajú fotografie skôr patriaci do histórie. Určitej miere aranžií sa samozrejme nevyhneme, vždy sa ale snažíme urobiť pre vás fotenie živé a zábavné, a dúfame že to je na našich fotografiách vidieť.

Svadobná hostina

Svadobná hostina býva na svadbách hneď po svadobnom obrade tá najočakávanejší časť dňa. A tiež je na nej čo fotiť. Či už sa jedná o rôzne svadobné zvyky, či dekorácie, alebo svadobných hostí, máme vždy o náplň práce postarané. Nefotíte len spoločnú polievku či rozbitý tanier, ale aj vašich hostí, výzdobu a mnoho ďalšieho. V priebehu hostiny sa tiež nájde čas na nafotenie vašich snubných prstienkov a zvyčajne aj na vaše sólo fotky. Tie väčšinou robíme po jedle, pred tancom či krájaním torty, aby sme priebeh svadby toľko nenarúšali. Skvelé zábery potom samozrejme vznikajú aj pri spoločnom tanci či následnej zábave.